2015 Diyanet asgari Fitre Miktarı Kaç tl, oruç tutamayanların vereceği para kaç para

Derviş Blog - Kuran Oku - Yasin Suresi Türkçe: 2015 Diyanet asgari Fitre Miktarı Kaç tl,  oruç tutamayanların vereceği  para kaç para
cüz cüz kuran

2015 Diyanet Fitre Miktarı Kaç tl


diyanet+fitre+miktarı+201518 Haziran 2015 Perşembe Gecesi İlk Teravih namazımızı kılıp ilk Sahurumuzu yapacağız inşaAllah-u Rahman.
Yani Recepti Şabandı derken Bir Ramazan da geliyor çok şükür. bir dahaki ramazana kimlerin yetişip kimlerin yetişemeyeceğini Allahu teala biliyor. Önümüzde böyle mubarek bir ay varken hiç yoktan gıybet, gaflet, zaman ve para israfı gibi
günahlara batmışken bunu "Rabbimizin Affı için" Son Fırsat Görmeliyiz iyi değerlendirmeliyiz.
KİMLER FİTRE VERİR;
Oruç tutması "Ehli sünnet", namazlı niyazlı bir doktor tarafında yasaklamış olan. (oruç tutabilir miyim diye mümin bir doktora sorulmalı)
ve iyileşip o orucu kaza etme ihtimali de bulunmayacak derecede Hasta olan kişiler Maddi Durumları iyi ise Her sene belirlenen "bir kişinin bir günlük asgari yeme içme bedeli" üzerinden tutamadığı gün sayısınca Fitre verirler. bu miktar en az verilmesi gereken miktardır bundan daha azı olmaz. bu miktarı diyanet işleri belirler. Halk Arasında Fitre Miktarı olarak (bu sene 2015 fitre miktarı) bilinen bu ibadetin adı Sadaka-i fıtır yani fıtır sadakasıdır. bu sene yani 2015 Fıtır sadakası kaç para yada 2015 sadakayı fıtır bedeli diye arayanlar için bu konumuzu açtık. konudaki görselimizde 2015 fitre miktarı kocaman yazıyor ama mobil cihazlar ve görselleri kapatanlar için buraya da yazalım bu senenin fitresi 11.50 tl. yani 11 buçuk lira.
Allah tutamadığınız ve fitresini verdiğiniz oruçlarınızı da tutmuş gibi kabul buyursun.

2015 RAMAZAN FİTRESİ KAÇ LİRA (PARA)

11.5 TL
1 yorum:

  1. Başlık Çok agresif oldu sanırım. Oruç tutmayanların vereceği değilde oruç tutamayanların vereceği olması daha eftaldir diye düşünüyorum. oruç tutmayan ın 61 den başka çözümü yok.

    YanıtlaSil

Buraya Bir Yorum bırakarak sayfaya değer katabilirsiniz...

Şu An Sitedeki

Dervişten birisiniz