Cübbeli Ahmet Hoca Mustafa İslamOğlu Kuran meali Reddiyesi

Derviş Blog - Kuran Oku - Yasin Suresi Türkçe: Cübbeli Ahmet Hoca Mustafa İslamOğlu Kuran meali Reddiyesi
cüz cüz kuran
Cübbeli Ahmet Hoca Mustafa İslam Oğlu Kuran Tefsiri Reddiyesi

Mustafa İslamoğlu Hayat Kitabı Kuran Gerekçeli Meal ve Tefsir Kitabı alınır mı?
okunur mu? diyenler ve Cübbeli Ahmet Hocanın Lalegultv den bas bas bağırdığı
"BU KİTABI ALMAYIN OKUMAYIN! BU BİLGİYİ HERKESE YAYIN BU ADAM BU GEREKÇELİ KURAN MEALİNDE BENİM PEYGAMBERİME BÜYÜK HARFLERLE KİBİRLİ
ADAM ŞERHİ DÜŞMÜŞTÜR."peygambere kibirli diyen kafir olur.Kalbinde zerre kibir bulunan cennete giremez. sen ne konuşuyorsun yaa!

Lütfen Devamını Okuyun Orada hitabın başka kişiye olduğu apaçık..
yanlış anlama olmuş.işte lalegul tv den de duyurduğu Cübbeli Ahmet hoca resmi facebook sayfasındaki o reddiye;

Cübbeli Ahmet Hoca Efendi resmi facebook sayfasındaki şu Gönderi de lalegültv deki canlı cuma sohbetinde M.İslamoğlu Kuran Mealindeki KİBİRLİ ADAM şerhi hakkında söyledikleri paylaşılmıştır.
cübbeli+ahmet+hoca+resmi+facebook+sayfası

Videosu da hazırlandığı zaman sitemize eklenecektir.
(inşallah)
cübbeli+ahmet+hoca+mustafa+islamoğlu+kuran+meali+reddiyesi

DÜŞÜN YAYINCILIK 2008

ABESE SURESİ 1.AYET GERÇEK MEALİ GERÇEK AÇIKLAMASI:

BU AYET HANGİ SURENİN HANGİ AYETİDİR?
Abese Suresinin 1. Ayetidir.
Ayetin Gerçek Meali :
Elmalılı Hamdi yazır meali:(Peygamber) Yüzünü ekşitti ve döndü.
Ömer Nasuhi Bilmen Meali:(1-2) Yüzünü ekşitti ve ardını döndü. Kendisine âmânın gelmesinden dolayı.

Ayetin Açıklaması:
Efendimiz; Velîd, Ümeyye b. Halef, Utbe b. Rabîa gibi Kureyş'in ileri gelenlerine İslâm'ı anlattığı bir sırada âmâ olan Abdullah b. Ümmü Mektum gelir ve "Yâ Resûlallah! Allah'ın sana öğrettiklerinden bana da öğret" der. O esnada Resûlullah (a. s.) cevap vermez. Çünkü Kureyş'in bu ileri gelen kimseleri, zaten kendilerine özel muamele edilmesini istiyorlardı. Efendimiz onları gücendirmek istemedi. Abdullah tekrar seslenince elinde olmayarak yüz hatları değişti. Bu esnada onlar kalkıp gittiler. Biraz sonra bu âyetler geldi. Resûlullah'ın bazı davranışlarını tenkit ve onu ikaz mahiyetinde gelen bu ve benzeri âyetler, onun hak peygamber olduğuna en büyük delildir. Zira hiç kimse kendisini bu şekilde tenkit etmez.
ABESE SURESİ 1.AYET MUSTAFA İSLAMOĞLU
HAYAT KİTABI KURAN GEREKÇELİ MEALİ
Açıklaması
mustafa+islamoğlu+kuran+meali+o+kibirli+adam+ayeti
YORUMCULARIN İTİRAZ VE EKLEMELERİ İLE KONUYA EKLENEN GÖRSEL:
alt tarafta da okuduğunuz üzere Yorumcularımız bizlere Mustafa islamoğlu Gerekçeli Kuran Mealinde buradaki ilk 2 ayetin farklı, 3  ayetin farklı kimselere hitap ettiğini  dolayısıyla "O" (KİBİRLİ ADAM) diyerek Peygamberimize Değil başka bir şahsa (Velid bin Muğire) Hitap edildiğinin yazıldığını söylüyorlar buna da Mustafa İslamoğlu Gerekçeli Kuran Meali Abese suresi açıklamasından kitabın ekran görüntüsünü paylaşıyorlar.
mustafa+islamoğlu+kuran+meali+abese+suresi

DervişBlog Yorumu:Allaha hamdolsun bir konuda daha yanlış anlaşılma olmuş. inşallah bir daha
Alimler üzülmeden,sıkılmadan ve birbirlerini itham etmeden önce kulaktan dolma bilgilerle değil bahsedilen konuyu araştırıp okuyarak tezkip ederler veya uyarırlar. inşallah Cübbeli Ahmet hocamız özür diler ve hitabın peygamberimize olmadığını anlayarak o nurlu yüzleri güler.
biz Cübbeli Ahmet hocanın cuma gecesi sohbetini dinlerken bu konuyu ondan duyduk.
hocamız çok üzüldü çok sinirlendi ve
"Ne olur Allah Rızası için internet bilenler bunu paylaşsınlar duyursunlar bu adam benim peygamberime Kibirli Adam diye şerh düşmüş" dediğini duyar duymaz "Allah Rızası için" paylaştık
ve Hamdolsun ki olayın gerçeği bu şekilde Değerli Yorumcularımızın da katkısıyla ortaya çıktı.
zaten biz paylaşımı yaparken 3 ve 4 ayetleri gördüğümüzde bu hitabın Peygamberimize Olmadığını farkettik ama Allah rızası için gerçek ortaya çıksın diye yorumsuz bir şekilde kimseye iftira atmadan kimseyi tefkir etmeden çok sevdiğim cübbeli hocam "paylaşın" dedi diye paylaştım.

Cübbeli Ahmet Hoca Mustafa islamoğlu reddiyesi video


6 yorum:

 1. keske iftira atmadan evvel kibirli adamın kim oldugunu dip notda okuyup anlasaydınız orada ALLAH c.c kibirli adam diye velid bin mugire icin soyldi...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayetin Devamında görülüyor zaten. ve (sana gelince ey nebi) diye tercüme etmiş.
   1. ayettekini farklı kişi 2. ayettekini farklı kişi olarak tercüme etmiş. başka meallere baktım hiçbir mealde 1. ayette başka kişi 2. ayettee sana gelince ey nebi diye çevirmemiş.
   burada o (KİBİRLİ ADAM) diye çevrilen aslında yine peygamberimizdir. fakat kendi fantazisine göre hiçbir kaynağa dayanmadan duvara dayanarak 2 ayette 2 farklı kişiye hitap olarak çevirmiş. bizde iftira olmaz vebaldir. olayı böyle olduğu gibi paylaşırız. biz cübbeli veya Mustafa islamoğlu değiliz. Derviş Bloguz.

   Sil
 2. iste ispatı kardeslerim benim gorevim uyarmak gerisi sizin takdiriniz
  https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/s720x720/10498597_1573646536192481_7161614441344405695_o.jpg

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah Razı olsun önemli bir konuda önemli bir belge sundunuz. bahsettiğiniz görseli konunun sonuna ekledim.

   Sil
 3. Cübbeli Ahmet Hoca az önce lalegültv de hem telefonla hemde sohbet olarak Mustafa islamoğluna tekrar reddiye yayınladı.
  özetle;
  Mustafa islamoğlunu daha önce başka bir kitabında aynı ayetleri
  Velid b. muğire değilde peygamberimize hitap olduğunu söylediğini sonradan bu kitabında da böyle tefsir ettiğini söyledi.
  Mustafa islamoğlunun bu yaptığı ilk değil bundan uzak durmanız lazım bu adam
  Peygambere Salavatı
  Allahı Yüceltmeyi ortadan kaldırmaya değersizleştirmeye kalktı
  nisa suresinde evlatlıklarla ilgili bir konuda evlatlıkları "muhtemelen mahrem" diyerek hava tahmini raporu gibi kuranı ihtimalle tercüme etti
  yine kuranda ikinin ikincisi ayetinde 2.Kişinin Ebu Bekir sıddık olduğundan bahsetmedi. biz bunun bütün bu yanlışlıklarına karşı yeni bir kitap hazırlıyoruz daha teferruatlı daha kaynaklı.
  biz bu adama düşmanlık yapmıyoruz tövbe kapısı açıktır tövbe etsin elini ayağını öpelim. bu yapılan yanlıştır.
  ama alimin tövbesi olmaz hem tövbe edecek hemde "ben şunları şunları yanlış beyan ettim doğrusu şöyle şöyle olacak" diyerek yanlışını düzeltece kitaplarını kaldıracak ..
  siz müminler kardeşlerim sizlerde bunlara karşı ilmi olarak reddiyelerinizi yapın elinizden geldiğince paylaşın.
  eliyle-diliyle-kalbiyle hadisi şerifinde imanın en zayıfı kalibiyle buğzetmektir. hepinizin elinde telefonlar var her konuda tıkır-tıkır-tıkır yazıyorsunuz paylaşıyorsunuz bunu da paylaşın. dedi.
  daha da özetle özür dilemedi bu adam bunu hep yapıyor burda hz peygamber demese de başka bir kitabında aynı ayette hitabın hz peygambere yapıldığını (hz peygamberi gereğinden fazla yüceltmek ile ilgili bir kitapta ) yazdığını söyledi.

  YanıtlaSil
 4. Bunu peygamebere kibirli adam dedi diye insanlara anlatan en hafif tabirle art niyetlidir. Hic bir sekilde kibirli adam derken peygamber kastedildigi anlasilmiyor. Dip notu okumasan da anlasilmiyor. Baska hesaplar var demek ki yazik.

  YanıtlaSil

Buraya Bir Yorum bırakarak sayfaya değer katabilirsiniz...

Şu An Sitedeki

Dervişten birisiniz