Mevlit kandili tarihi 2012

Derviş Blog - Kuran Oku - Yasin Suresi Türkçe: Mevlit kandili tarihi 2012
cüz cüz kuran

Mevlit Kandili Tarihi 2012

Rabbime hamd-u senalar olsun bizlere 2012 yılının mubarek ayı olan rebiulevvel ayını da gösterdi. inşallah rebiul evvel ayının o mubarek zamanı olan 11 ini 12 ye bağlayan gecesini de ihya etmek nasip olur.Çünkü o gece Hz Peygamber efendimizin dünyaya teşrif ettiği çok mubarek bir gece. Mevlit kandili tarihi 2012 diye merak edenler için miladi olarak 3 şubat 2012 yi 4 şubat 2012 ye bağlayan gece mubarek mevlit kandili gecesidir.
bu mubarek gecede birşeyler yapmalıyız. mevlit kandili gecesi ne yapılır hangi ibadetler yapılır diye merak edenler sizlerle mevlit gecesine özel namaz veya tesbihat paylaşmayacağım çünkü bilmiyorum aramakta istemiyorum bence en güzel ibadet azda olsa gönülden isteyerek yapılandır.
2012+mevlit+kandili
kimi böyle mevlit gecesi namazı arar durur 100 rekat bir namaz bulur zorlana zorlana kılar 20 den sonra işin içinden çıkmak için istemeden kılmaya savsaklamaya başlar. kimi de o kutlu gece için önceden hazırlık yapar her gün her namazdan sonra 10 ar 10 ar salavat getirir o mubarek gecede efendimizin ruhuna hediye eder. demek istediğim ibadetlerin en efdali ihlas ile isteyerek yapılanıdır. bazı insanlarda mevlit regaip kadir gecesi gibi mubarek gecelerde alırlar telefonları eline gsm firmalarını zengin edecek hazır mevlit kandili mesajlarını okumadan sağa sola gönderirler. bence en güzel mevlit kandili mesajı da "filan abiciğim kandilin mubarek olsun allah şu şu derdine derman versin bize de dua et" gibi kişiye özel ve "el ile yazılmış" mesajlardır. 2012 Mevlit kandiline belki varız belki yokuz buradan güzel bir salavatla konuyu noktalamak istiyorum. Değerli Derviş Blog okurlarımın mevlit kandilini en içten dileklerimle kutluyorum. Allahu teala ihlas ile yaptığınız ibadetleri ve hayırlı dualarınızı kabul buyursun Mevlit kandilinde Dervişblog'a da diyerek bana da dua ediniz.Allah bilir. :)

  2012+mevlit+kandili+tarihi
 unutmadan mevlit gecesi ve mevlit kandili coşku ile ihya edilmesi gereken bir gecedir. çünkü o gece Alemlere Rahmet Ahmet Mahmut Mustafa Dünyaya teşrif etmiştir. Sami Yusuf Efendimiz için söylesin... Allahumme sali alel mustafa Mustafa Mustafa Mustafaaaa (klibin içinde türkçe altyazı mevcut..) daha güzel bir salavatlı ilahi biliyorsanız yorumda belirtin onu ekleyelim inşallah. bu mubarek gecenin şerefine..2 yorum:

 1. Selamün Aleyküm kardeşim...
  Mehmet Karakuş "Canımın Canı Muhammed" ilahisi benim en sevdğim ve ilk dinlediğim ilahilerden. Umarım paylaşırsınız.

  Allahumme salli Ala seyyidina Muhammedin ve Ala ali seyyidina Muhammed...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen Konunun içine eklendi kardeşim. inşallah munasip bir zamanda konusunu da açarız. Mevlit Kandilimiz Mubarek olsun.

   Sil

Buraya Bir Yorum bırakarak sayfaya değer katabilirsiniz...

Şu An Sitedeki

Dervişten birisiniz