Veccehtu vechiye lillezi duasi

Derviş Blog - Kuran Oku - Yasin Suresi Türkçe: Veccehtu vechiye lillezi duasi
cüz cüz kuran
Veccehtu vechiye lillezi duası

şafii mezhebinde Veccehtu duası, veccehtu duasının okunduğu yerler, veccehtu duasını okumak Veccehtu vechiye lillezi duası
  Veccehtu Duası Türkçe yazılışı:
 "Veccehtu vechiye lillezi fataressemavati velarde hanîfen müslimen ve mâ ene minel müşrikîn. inne salatî ve nüsukî ve mahyâye ve memâtî lilahi rabbil âlemîn. Lâ şerike leh ve bizâlike ümirtü ve ene minel müslimîn."
  Veccehtu Duası Türkçe Anlamı : Şüphesiz ki ben yüzümü bir muvahhit olarak o yerleri ve gökleri yaratmış olan Allah'a yönelttim. Ben müşriklerden değilim. Şüphesiz ki benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm hiçbir ortağı olmayan alemlerin rabbi olan Allah içindir. Senin ortağın (şerikin) yok. Ben ancak bununla emrolundum ve ben müslümanlardanım.


 Veccehtu vechiye lillezi duası nerelerde okunur (şafiiler de)
Teveccüh olarak bilinen veccehtu duası farz ve nafile namazların başında fatihaya başlamadan önce okumak müstehaptir. İhram tekbirinden sonra veccehtu duası okumadan Euzubillahi mineşşeytanir-racim veya fatiha suresine başlanmışsa artık başa dönüp veccehtu duasını okumak uygun değildir. Cenaze namazlarında ve vaktinin dar olduğu namazlarda veccehtu duası okunmaz. 

sorularlaislamiyet ten alınmıştır.

Yorum Gönder
Şu An Sitedeki

Dervişten birisiniz